lustra dekoracyjne

głębia luster

Lustra kojarzą nam się z obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki czy przedpokoju, ale czy na pewno tak jest? Spójrzmy na to z drugiej strony. Jeżeli wykorzystamy lustrzaną płytę i dodamy do niej ciekawą oprawę uzyskamy o wiele więcej. Lustra dekoracyjne, bo o nich mowa to niezwykle twórcza kompozycja, która niesie ze sobą użyteczność i piękno. To właśnie dzięki nim niewielkie wnętrza zyskują utraconą przestronność. Zastosuj magię optycznego powiększenia.

Lustra ozdobne mogą mieć różne kształty i ramy. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.  Niektóre lustra dekoracyjne mogą także tworzyć artystyczną galerię. Wykorzystaj podzielone odbicie zamieszczając kilka mniejszych luster obok siebie, a efekt końcowy będzie niesamowity.

Kolor lustra i jego znaczenie dla wnętrza

  • lustro białe - optycznie powiększy wnętrze Twojego domu. Biel jest kolorem neutralnym, który doskonale podkreśli walory pomieszczenia. Poza tym zachowa jego nieskazitelną elegancję. Najczęściej spotykalne jako uzupełnienie ścian w stylu glamour.
  • lustro srebrne - czyli zwierciadło w stylu glamour. Elementem wyróżniającym tego typu dodatek jest jego obramowanie.
  • lustro w ramie lustrzanej - jeżeli interesuje Cię wielowymiarowość postaw na podwójne lustro.

Lustro okrągłe, kwadratowe, a może prostokątne?

  • lustro okrągłe - jeden z najpopularnych modeli w łazienkach. Świetnie sprawdzi się także w mniejszych pomieszczeniach, które wymagają optycznego powiększenia. Mocowane na ścianie idealnie uwypuklą przestrzeń nie tylko łazienki.
  • lustro prostokątne - tego rodzaju lustra ścienne wyglądają bardzo klasycznie. Zwierciadła ustawione w pionie sprawdzą się w przedpokojach, a te w pionie idealnie wkomponują się w aranżację sypialni czy salonu, np. nad komodą lub konsolą.
  • lustro kwadratowe - niezwykle minimalistyczna i ciekawa opcja. Sprawdzi się ona w salonie i w łazience, zwłaszcza w formie wiszącej.